بهبود و ترمیم فایل های معیوب ویندوز xp و تغییر پسورد سیستم

بهبود و ترمیم فایل های معیوب ویندوز xp و تغییر پسورد سیستم

ویندوز xp

به علت های مختلف ممکن است برخی از فایل های ویندوز ( مخصوصا رجیستری ) خراب و یا پاک شوند و همین امر باعث کند شدن سیستم می شود .

وقتی که کارکرد ویندوز کند شد اجرای بسیاری از برنامه ها در ویندوز دچار مشکل می شود و در واقع استفاده از سیستم به نحو مطلوب امکان پذیر نمی باشد .

در این زمان بسیاری از کاربران ویندوز خود را دوباره نصب می کند که کار معقول و درستی می باشد اما یک روش دیگری نیز وجود دارد که بدون احتیاج به نصب مجدد ویندوز و در کوتاه ترین زمان ممکن شما می توانید فایل های خراب و معیوب ویندوز xp خود را ترمیم کنید و در واقع در این روش کل فایل های ویندوز چک می شود و اگر فایل خرابی پیدا شد آن فایل خراب به کمک CD نصب ویندوز با فایل سالم جایگزین می شود .

برای انجام این کار ابتدا CD نصب ویندوز xp را در CD-Rom قراردهید و در منوی Run عبارت cmd را تایپ کنید و سپس دکمه ok را کلیک کنید تا وارد محیط Dos command prompt شوید سپس در این محیط به زیر شاخه D:\windows\system32 مراجعه بروید .

( فرض کردیم ویندوز xp در درایو D نصب شده است درصورتی که ویندوز شما دردرایو دیگری نصب بود نام آن درایو رابه جای D قراردهید)
اینک عبارت sfc/scannow را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید در این لحظه ویندوز شروع به چک کردن فایل های سیستم می کند .

 

چگونه پسورد ویندوز xp را عوض کنیم

همون طور که میدانید برای تغییر پسورد در ویندوز XP، بایستی پسورد قبلی را تایپ کرده و سپس پسورد جدید را جایگزین نمایید. شما می توانید با استفاد از این ترفند بدون نیاز به دانستن پسورد قبلی، پسورد جدیدی را بر روی حساب کاربری خود در ویندوز XP قرار دهید. البته به شرطی که در حساب کاربری خود حضور داشته باشید.
بدین منظور:

  • از منوی Start بر روی Run کلیک نمایید.
  • عبارت control userpasswords2 را وارد کرده و Enter بزنید.
  • حال لیست یوزرهای موجود را خواهید دید.
  • بر روی نام کاربری مذبور کلیک کرده و سپس Reset Password را انتخاب کنید.
  • اکنون پسورد جدید را در دو قسمت وارد کرده و Enter بزنید تا پسورد جدید برای کاربر تعریف گردد.

 

تغییر پسورد ویندوز

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید.

 

modir

Leave your message