اندروید و iOS در صدر، ویندوز فون در حال نابودی

اندروید و iOS در صدر، ویندوز فون در حال نابودی

محبوب ترین سیستم عامل های موبایل مشخص شدند؛ اندروید و iOS در صدر، ویندوز فون در حال نابودی

اندروید و ios

شرکت اسپانیایی Kantar Worldpanel اخیرا در گزارشی از بازار تلفن همراه در جهان، محبوب ترین سیستم عامل های موبایل که بیشترین استفاده را در نزد کاربران داشتند، اعلام کرد.

اندروید و آی او اس محبوب ترین سیستم عامل های موبایل در جهان

بنا به نتایج به دست آمده از این گزارش که مربوط به سه ماه منتهی به ژانویه ۲۰۱۷ بود (آبان، آذر و دی ۹۵)، اندروید و آی او اس یکه‌تاز میدان بوده و به عنوان محبوب ترین سیستم عامل های جهان در بین کاربران شناخته شدند. در حالی سیستم عامل های گوگل و اپل تنها گردانندگان این میدان مبارزه بودند که ویندوز فون و بلک بری او اس (BlackBerry OS) حال و روز خوشی نداشته و به سرعت به سمت محو شدن پیش می‌روند.

 

سیستم عامل اندروید ۷۴٫۳ درصد از ۵ بازار برتر اروپایی را در اختیار خود دارد در حالی که ۲۲٫۷ درصد از این بازار در اختیار iOS است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، اندروید توانست در آن سوی جهان، یعنی بازار بزرگ چین، ۹٫۳ درصد رشد داشته و به ۸۳٫۲ درصد از گوشی های موبایل این کشور پهناور نفوذ کند. گجت های اجراکننده سیستم عامل اپل نیز ۱۶٫۶ درصد از سهم بازار چین را در اختیار خود دارند.

 

با توجه به آمار منتشر شده، تنها بازاری که با رشد آی او اس و کاهش ضریب نفوذ اندروید مواجه بودیم، ایالات متحده بود. سیستم عامل گوگل در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ توانست ۵۶٫۴ درصد از سهم این بازار را از آن خود کند و سهم محصولات اپل نیز در این کشور ۴۲ درصد اعلام شده است. این در حالی‌ست که در مدت مشابه سال قبل، این ارقام به ترتیب ۵۸٫۲ درصد و ۳۹٫۱ درصد اعلام شده بود که نشان از افزایش میل کاربران آمریکایی به استفاده از محصولات وطنی دارد.

شاید نمایشگاه MWC 2017 بهترین مثالی باشد که می‌توان درخصوص گرایش بیش از پیش کاربران به سمت بهره‌گیری از دو سیستم عامل اندروید و iOS به جای استفاده از دیگر سیستم عامل ها زد؛ بلک بری در این رویداد گوشی اندرویدی کی وان (BlackBerry Keyone) را معرفی و بدین ترتیب به BlackBerry OS پشت کرد. در طرف دیگر نیز نوکیا قرار داشت که پرچم ویندوز فون را پایین آورد و با معرفی محصولات جدید خود با سیستم عامل محبوب اندروید، سر و صدای زیادی به پا کرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید.
modir

Leave your message