خدمات سرورهای اختصاصی

خدمات سرورهای اختصاصی

خدمات سرورهای اختصاصی

سرور های  اختصاصی

  • خدمات سرور اختصاصی، امکانی کارآمد برای موسسات و سازمانهای بزرگی است که به دلایل مختلف از قبیل ضرورت امنیت و پایداری بالا برای اطلاعات و خدماتشان نمی خواهند از سرورهای اشتراکی با دیگران استفاده نمایند. در این نوع سرویس امکانات متنوعی برای سرویس گیرنده فراهم می شود که از آن جمله می توان به اختصاصی بودن سرور برای مشتری، فضای نگهداری بالا، امکان داشتن ترافیک بالا، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته، تهیه نسخه پشتیبان (Back Up) از اطلاعات و داده های سازمان و امکان مدیریت سرور اختصاصی اشاره کرد.

خدمات سرورهای اختصاصی

خدمات سرورهای اختصاصی

  • بهره‌مندی از این ویژگی‌ها سبب شده است تا بسیاری از سازمان‌های بزرگ داشتن یک سرور اختصاصی را در مرکز داده‌ای ایمن بسیار به صرفه‌تر از استفاده از فضا بر روی سرورهای مشترک بدانند.شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به هر دلیل مایل به استفاده از یک سرور اختصاصی هستند، می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند. مشتریان این بخش از خدمات شاتل می‌توانند متناسب با نیاز خود امتیاز استفاده اختصاصی از یکی از سرورهای مرکز داده‌های شاتل با امکانات و ویژگی‌های مورد نظر را به‌خود اختصاص دهند.
  • خدماتی است با امکانات سخت‌افزاری اختصاصی و قابل گسترش بر روی مجموعه‌ای از سرورهای پرتوان که امکان گسترش منابع سخت‌افزاری را برای مشترک فراهم نموده و همچنین با بهره‌گیری از کنترل پانل امکان مدیریت سرور را از راه دور تامین می‌نماید.
  • سرور خصوصی مجازی (Virtual Private Server) بیشتر امکانات یک سرور واقعی را داراست اما حدود سخت افزاری آن بوسیله نرم افزارهای مخصوص به صورت مجازی تعیین شده است.
    سرور خصوصی مجازی مناسب برای کسانی می‌باشد که به یک سرور اختصاصی ((Dedicated Server) جهت وب سایت یا وب سایت های خود نیازمند می‌باشند، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره یک سرور اختصاصی کامل را ندارند.
    در اين سرويس هر يك از سرورهای مجازی كاملا مانند يك سرور فيزيكی شبكه مشاهده مي شوند. همچنين يک سرور مجازی نسبت به يک سرور اختصاصی معادل خود در منابع سخت افزاري به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع اضافی در سخت افزار اشتراکی، داراي کارايی بهتر و بالاتری می باشد.

 

  • شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، خبرگزاری‌ها، ارایه‌دهندگان خدمات میزبانی محتوا، فروشگاه‌های اینترنتی و تمام نهادهایی که به نوعی با تولید و عرضه محتوا به مخاطبان خود سر و کار دارند، می‌توانند متناسب با نیازهای خود از این خدمات بهره‌مند شوند. خدمات سرور اختصاصی امکان استفاده از پهنای باند درخواستی مشتریان و تمامی فضای موجود بر روی هارددیسک سرور را برای مشتریان فراهم می‌کند.
  • همچنین مشتریان با استفاده از این سرویس می‌توانند مدیریت و کنترل سرور اختصاصی خود را در اختیار بگیرند و برای نظارت و نصب برنامه‌ها و نرم‌افزارهای دلخواه خود تصمیم‌گیری کنند.

مهم‌ترین ویژگی‌ها

مشتریان این بخش از خدمات در صورت استفاده از خدمات سرورهای اختصاصی شاتل از مزایای زیر بهره‌مند خواهند شد:

امکان انتخاب مشخصات فنی (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) سرور متناسب با نیازهای خود

تصمیم‌گیری و استقلال عمل در انتخاب محتویات هارد دیسک سرور

بهره‌مندی از امکانات محیطی مرکز داده‌های شاتل (طراحی منطبق بر آخرین تکنولوژی‌های جهانی، قفسه‌های استاندارد، سیستم تهویه و کنترل دایمی دما، کنترل رطوبت و …)

بهره‌مندی از پشتیبانی فنی بیست و چهار ساعته در تمام روزهای سال

تامین برق دایمی و بدون قطعی و استفاده از سیستم برق پشتیبان

سیستم پیش‌گیری هوشمند و مهار آتش‌سوزی

سیستم مانتیورینگ دایمی برای تامین امنیت فیزیکی سرورها

تامین امنیت اطلاعاتی با استفاده از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین نرم‌افزارهای امنیتی

پشتیبانی بیست و چهار ساعته در تمام روزهای سال

بهره‌مندی از بیشترین پهنای باند مصرفی کشور و برقراری ارتباط بسیار پرسرعت با شبکه

بهره‌مندی از راهکار‌های بهینه مدیریت سرور و مشاوره‌های فنی برای پشتیبانی سرورها

نصب، راه‌اندازی و برطرف ساختن مشکلات در کوتاه‌ترین زمان ممکن

پایداری کیفیت خدمات در همه روزهای سال

 

modir

Leave your message