دسترسی بیسیم در ویندوز ۸

دسترسی بیسیم در ویندوز ۸

نقطه دسترسي بي‌سيم در ويندوز ۸ به چه شکل است؟

ویندوز 8
روش‌ها و نرم‌افزارهاي مختلفي وجود دارد كه به كمك آنها مي‌توانيد لپ‌تاپ خود را تبديل به يك نقطه دسترسي (Access Point) بي‌سيم براي ساير رايانه‌ها كنيد و با استفاده از آن، اتصال اينترنت لپ‌تاپ را با ديگران به اشتراك بگذاريد. دوست داريد بدون نياز به هيچ نرم‌افزار جانبي اين كار را در ويندوز ۸ انجام دهيد و لپ‌تاپ خود را به يك نقطه دسترسي جهت استفاده سايردوستانتان از اينترنت تبديل كنيد؟

براي انجام اين كار مي‌توانيد به روش زير عمل كنيد:

  • ابتدا كليدهاي تركيبي Win + R را از روي صفحه‌كليد فشار دهيد تا پنجره Run نمايش داده شود.
  • عبارت ncpa.cpl را در كادر مربوط وارد كرده و كليد اينتر را فشار دهيد تا پنجره مديريت اتصالات شبكه باز شود.
  • در اين مرحله ‌بايد روي اتصال مربوط به شبكه بي‌سيم خود كليك راست كرده و از منوي به‌نمايش درآمده گزينه‌ properties را انتخاب كنيد.
  • به تب Sharing برويد و علامت چك‌مارك كنار گزينه اول يعني Allow other network users to connect… را فعال و گزينه دوم يعني Allow other network users to control… را غيرفعال كنيد. در نهايت كليد OK را كليك كنيد.
  • حالا با كليك راست در بخش پايين- سمت چپ صفحه‌نمايش، از منوي به‌نمايش درآمده گزينه (Command Prompt (Admin را انتخاب كنيد.
  • دستور زير را در خط فرمان تايپ كرده و كليد اينتر را فشار دهيد:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Click key=jamejam

*توجه: در دستور فوق، عبارت Click معرف نام نقطه دسترسي و عبارت jamejam رمز عبور اختصاص يافته براي اتصال به آن است. با انجام اين كار نقطه دسترسي جديد با سيستم كدگذاري (WPA2-PSK (AES ايجاد مي‌شود.

  • پس از ايجاد موفقيت‌آميز نقطه دسترسي جديد ‌بايد با وارد كردن دستور زير در خط فرمان، انتشار آن براي كاربران را فعال كنيد:

netsh wlan start hostednetwork

  • از حالا هر رايانه‌اي كه به كارت شبكه بي‌سيم مجهز باشد مي‌تواند با جستجوي شبكه، نقطه دسترسي ايجاد شده توسط شما را پيدا كرده و پس از وارد كردن رمزعبور مربوط به آن متصل شود و از ارتباط اينترنتي كه شما به اشتراك گذاشته‌ايد نيز استفاده كند.

چنانچه تمايل داشته باشيد اطلاعات كامل‌تري همچون كانال‌هاي مورد استفاده، تعداد كاربران متصل و… را از نقطه دسترسي ايجاد شده به‌دست آوريد نيز مي‌توانيد از دستور زير در خط فرمان كمك بگيريد:

netsh wlan show hostednetwork

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید.
modir

Leave your message